Tanie loty do Uzbekistanu? LOT poleci do Taszkentu!

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Narodowy przewoźnik, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na tanie loty do Uzbekistanu, ogłosiły uruchomienie regularnego połączenia z Warszawy do Taszkentu.

Nowe połączenie jest kolejnym krokiem w ekspansji LOT-u na środkowoazjatycki rynek (lata już do Astany) i wyjściem naprzeciw rosnącym zainteresowaniem tym krajem. Tanie loty do Uzbekistanu będą realizowane trzy razy w tygodniu, przy użyciu samolotów Boeing 737 MAX 8. Pierwszy samolot wystartuje z Warszawy o godzinie 23 i wyląduje w Taszkencie o godzinie 9:05 czasu lokalnego.

Z kolei z Taszkentu samolot wystartuje o godzinie 10:15, a na lotnisku docelowym wyląduje o godzinie 13 czasu lokalnego. W rozkładzie letnim, ze względu na brak zmiany czasu z zimowego na letni w Uzbekistanie, samolot wyląduje w Taszkencie o 7:55, a wystartuje o 9:25. Lądowanie w Warszawie przewidziane jest na godzinę 13. Pierwszy lot na tej trasie zaplanowany jest na 23 lutego 2024 roku.

Jak podkreślają władze LOT połączenie ma mieć nie tylko charakter turystyczny, bo tranzytowi pasażerowie z Azji Środkowej już po czterech godzinach lotu mogą znaleźć się w dużym hubie przesiadkowym, jakim jest Warszawa.

Z kolei z naszej perspektywy, mamy nadzieję, będzie to okazja na tanie loty do Uzbekistanu. W tej chwili możemy się do niego dostać za mniej niż 1000 zł, ale wymaga to dwóch, a nawet trzech przesiadek linią Wizz Air (np. Katowice — Abu Zabi — Taszkent/Samarkanda czy Katowice/Poznań/Wrocław/Warszawa/Gdańsk — Kutaisi — Abu Zabi — Taszkent/Samarkanda). Jest też rozwiązanie łączące dwie linie (lot do Gruzji i stamtąd kazachskim lowcostem FlyArystan pod uzbecką granicę). Nawet jeśli bezpośredni lot będzie o kilkaset złotych droższy niż połączenie z przesiadkami, to w ciemno można zakładać, że znajdzie ono wielu chętnych.

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj