Kazachstan i Gruzja w jednej podróży za 1100 zł. Z opcją na Uzbekistan

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Kazachska tania linia lotnicza Flyarystan otworzyła letni rozkład lotów. Jeśli mamy czas i chęć kombinowania to do Kazachstanu dolecimy około 1100 zł.

Pomysł na tanie loty do Kazachstanu przedstawialiśmy już w artykule, kiedy szukaliśmy sposobu, jak tanio dolecieć do Uzbekistanu. Opiera się locie z przesiadką do gruzińskiego Kutaisi, do którego możemy dostać się z kilku miast w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków).

Tanie loty Flyarystan

W sezonie letnim Flyarystan oferuje nam bezpośrednie loty z Kutaisi do:

  • Aktau (119 dolarów w obie strony ~ 500 zł)
  • Atyrau (138 dolarów ~ 570 zł)
  • Astany (164 dolary ~ 670 zł)

Niestety mały mamy wybór tanich lotów do Gruzji w okresie letnim, ale da się coś znaleźć we wrześniu (kombinując też wylot/przylot do innych miast). Posiadając Wizz Discount Club możemy złożyć taką podróż. Całość wyniesie nas około 1078 zł:  

  • Gdańsk — Kutaisi 5.09
  • Kutaisi — Aktau 6.09,
  • Aktau — Kutaisi 20.09 lub 22.09
  • Kutaisi — Gdańsk 23.09. 
Tanie loty Kazachstan, Flyarystan
Przykładowe loty Kutaisi-Aktau
Tani loty Kazachstan. Flyarystan
Gdańsk — Kutaisi Wizzair

Powyższe rozwiązanie może nam także pozwolić na tanie zwiedzanie Uzbekistanu. Wg tego schematu przylatujemy do Aktau, pociągiem docieramy do Uzbekistanu (trasa Mangystau — Beyneu — Nukus, bilety kupujemy tu) i dalej podróżujemy przez cały kraj aż do Taszkentu, z którego udajemy się do Szymkentu, skąd wracamy samolotem do Kutaisi. Po drodze możemy zwiedzić największe atrakcje Uzbekistanu: Mujnak, Chiwę, Urgencz, Bucharę, Samarkandę, Taszkent. W takim przypadku zapłacimy za loty około 1220 złotych.

Kazachstan i Gruzja w jednej podróży za 1100 zł. Z opcją na Uzbekistan

Na plus takiego rozwiązania możemy zaliczyć, że nie musimy wracać do miejsca, do którego przylecieliśmy, tylko robimy objazdówkę po kraju. Modyfikując czas podróży, możemy zostać dłużej/krócej w Gruzji. Do Kutaisi możemy też wrócić z innych miast Kazachstanu (m.in. Ałmaty).

Plan podróży Uzbekistan
Lądując w Aktau i wylatując z Szymkentu możemy przejechać przez cały kraj.

A może powrót z Taszkentu lub Samarkandy?

Możemy też powyższe rozwiązanie łączyć z lotami Wizz Air z Taszkentu lub Samarkandy do Abu Dhabi i potem do Polski. Tylko od dostępności tanich lotów i Waszej kreatywności zależy, co poskładacie, korzystając z oferty tych trzech linii.

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj