Granica między Kirgistanem a Tadżykistanem została otwarta!

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Popularne przejście graniczne Kyzyl-Art Pass zostało otwarte dla turystów, choć trzeba spełnić kilka formalności, aby je przejechać. 

Po ponad dwóch latach możemy przejechać przez kirgisko-tadżycką granicę, która została zamknięta dla ruchu ze względu na toczący się spór między państwami. Przejście graniczne Kyzyl-Art Pass jest niezwykle popularne wśród turystów, którzy wykorzystują je przede wszystkim do pokonania słynnego Traktu Pamirskiego.

Jednak w tej radosnej wiadomości jest mały haczyk. Aby móc przekroczyć granicę kirgiską potrzebne jest nam specjalne zezwolenie, które możemy otrzymać na maila z Ministerstwa Turystyki (info@tourism.gov.kg), którym musimy określić:

  • przybliżona data przekroczenia granicy
  • kierunek ruchu (czy jedziemy z Kirgistanu do Tadżykistanu czy odwrótnie)
  • zdjęcie paszportowe
  • zdjęcie prawa jazdy (jeśli podróżujemy własnym autem).

Co ciekawe, jak informują podróżnicy, niekoniecznie musimy otrzymać potwierdzenie, że nasza deklaracja została przyjęta, ale system działa:

Granica między Kirgistanem a Tadżykistanem została otwarta!

Najnowsze informacje na temat przejścia możecie śledzić na tym forum. Pamiętajcie, że wjazd na teren Tadżykistanu od strony Kirgistanu wymaga dodatkowego pozwolenia na poruszanie się po Górskim Badachszanie (permit GBAO).

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj