Dziś rusza pierwszy pociąg Warszawa – Lwów

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Pociąg Warszawa — Lwów wraca na tory. Za podróż z Polski na Ukrainę zapłacimy około 140 zł. 

Po blisko 20 latach przerwy powraca pociąg Warszawa — Lwów. Pociąg Warszawa — Lwów przekroczy granicę w Hrebennem, docierając do Rawy Ruskiej, gdzie pasażerowie przesiądą się (czas na przesiadkę godzina) na pociąg do Lwowa (docelowo jadący do Kołomyi).

Bilety na nowe połączenie są dostępne do zakupu zarówno na stronie kolei ukraińskich, jak i w aplikacji Ukrzaliznyci. Należy jednak zwrócić uwagę, że dla zakupów w aplikacji konieczny jest ukraiński numer telefonu. Całość połączenia jest obsługiwana jako pociąg kolei ukraińskich, co oznacza brak opcji zakupu biletu wyłącznie na trasę w Polsce. Jedyny postój na terenie Polski planowany jest w Lublinie. Bilet w drugiej klasie z Warszawy do Lwowa jest dostępny w cenie około 128 zł (pierwsza klasa 145 zł). Jeśli macie problem ze znalezieniem bezpośredniego połączenia, zaznaczacie połączenie z przesiadką.

Minusem podróży z Polski jest na pewno czas odjazdu. Pociąg rusza od 21:45 i dociera do Rawy Ruskiej o 5:15 rano, więc czeka nas noc na siedząco. Z Rawy Ruskiej wyruszymy o 6.15, aby zameldować się we Lwowie o 7:45. W drodze powrotnej ze Lwowa wyjedziemy o 8:30 rano, do Warszawy Wschodniej przyjedziemy o 17.29.

Dziś rusza pierwszy pociąg Warszawa - Lwów

Dziś rusza pierwszy pociąg Warszawa - Lwów

Dziś rusza pierwszy pociąg Warszawa - Lwów

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj