Zwiedzaj stolicę Estonii z Tallinn Card

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Karta umożliwia bezpłatne wejście do kilkudziesięciu miejsc w Tallinnie oraz poruszanie się bezpłatnie komunikacją miejską w stolicy Estonii. Są też inne benefity, a przejrzysty system kalkulacji pozwoli Wam ocenić, czy warto ją kupić.

Karta może być wydana w formie fizycznej lub można ją mieć w telefonie. Umożliwia skorzystanie z ponad 90 atrakcji w mieście (z czego w ponad miejsc możemy zwiedzić za darmo). Z Tallinn Card wejdziemy za darmo m.in. do:

  • Wieży telewizyjnej (normalnie cena 17 euro)
  • Estońskiego Muzeum Morskiego (15 euro)
  • XIV-wiecznego Kościoła Ducha Świętego (1,5 euro)
  • Na wieżę kościoła św. Olafa (5 euro)
  • Muzeum w Baszcie Grubej Małgorzaty (15 euro)
  • Ratusza (5 euro)

Możemy również wypożyczyć rower na trzy godziny za darmo (oszczędność 7 euro) lub do woli korzystać z komunikacji miejskiej (cena przejazdu to 2 euro). W kilku miejscach z TC możemy odebrać darmowy drobiazg (np. w sali marcepanowych słodkości w Kalev Marzipan Museum Room czy w XV-wiecznej ratuszowej aptece.

Karta występuje w godzinnych wariantach: 24, 48 i 72. Dodatkowo można kupić kartę z plusem, zwiększającą liczbę dostępnych atrakcji lub oferującą duże zniżki na pozostałe. Co najważniejsze, nie trzeba siedzieć mozolnie z kartką i długopisem, licząc, czy warto ją kupić, czy nie, bo na stronie TC jest kalkulator, który od razu nam podpowie, czy oszczędzimy na zakupie TC.

UWAGA: kartę elektroniczną można kupić przez Internet, ale jej ważność zaczyna się od zadeklarowanej przed zakupem daty. Karta fizyczna (droższa o euro od elektronicznej) ważna jest od chwili pierwszego użycia.

Kartę kupicie tutaj

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj