Wizz Air poleci do Uzbekistanu!

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Leżąca na dawnym Jedwabnym Szlaku Samarkanda jest pierwszym miastem w Uzbekistanie, do którego poleci europejski low cost. Entuzjazm tonuje na razie proponowane połączenie, bo do Azji Środkowej polecimy z… Abu Dhabi.

Loty do drugiego co do wielkości miasta Uzbekistanu rozpoczną się od grudnia 2022 roku. Przewidziano dwie rotacje tygodniowo — we wtorki i soboty. Kusi cena promocyjna, bo loty można znaleźć już za około 300 złotych w obie strony. Na razie w siatce lotów możemy znaleźć rejsy do końca marca 2023 roku.

Samarkanda po Astanie i Ałmaty to trzecie miasto, do którego lata Wizz Air. Wcześniej spekulowano, że popularna „landrynka” może polecieć do Namanganu lub Taszkentu.

Czy mogą na tym skorzystać podróżnicy z Polski? To karkołomne rozwiązanie, na pewno pożerające czas i ostatecznie nie do końca konkurencyjne do lotów do Uzbekistanu tradycyjnymi liniami lotniczymi. Do Abu Dhabi nie dolecimy bezpośrednio z Polski (możemy z Katowic do Dubaju, ale czekają nas w Emiratach noclegi, co zwiększy koszt podróży).

Pozostaje mieć nadzieję, że linia poleci do Uzbekistanu np. ze swojej głównej bazy w Budapeszcie, co będzie na pewno hitem.

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj