Wizz Air kasuje loty do Mołdawii

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Węgierski przewoźnik poinformował, że od 14 marca tymczasowo zawiesza loty do Kiszyniowa. 

Decyzja władz taniej linii lotniczej podyktowana jest kwestiami bezpieczeństwa i gęstniejącą atmosferą wokół nieuznawanego państwa – Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej.

– Wizz Air dokładnie monitoruje sytuację bezpieczeństwa w Mołdawii i utrzymuje stały kontakt z różnymi lokalnymi i międzynarodowymi władzami i instytucjami, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony operacji – napisał przewoźnik, którego komunikat cytuje Reuters.

Jak poinformował przewoźnik bezpieczeństwo pasażerów i załóg samolotów jest dla niego priorytetem, dlatego w związku z podwyższonym ryzykiem w przestrzeni powietrznej Mołdawii „podjął trudną, ale odpowiedzialną decyzję o zawieszeniu wszystkich lotów do Kiszyniowa od 14 marca”.

Jednocześnie Wizz Air zapowiedział, że zaoferuje więcej połączeń z rumuńskim miastem Jassy, które leży 150 kilometrów od Kiszyniowa.

Dodajmy, że z Polski Wizz Air nie miał bezpośredniego połączenia z Kiszyniowem (do stolicy Mołdawii można było dolecieć m.in. z Wiednia, Pragi i Budapesztu). Podobnej decyzji o zawieszeniu lotów nie podjął jeszcze nasz narodowy przewoźnik LOT oraz Air Moldova, która lata na trasie Warszawa-Modlin-Kiszyniów.

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj