Polska zamyka przejście graniczne z Białorusią

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

W odpowiedzi na skazanie przez białoruski rząd Andrzeja Poczobuta, rząd Polski zdecydował się na zamknięcie przejścia granicznego w Bobrownikach. 

Przejście graniczne Bobrowniki-Bierestowica zostanie zamknięte do odwołania od 10 lutego 2022 roku. Powodem jest skazanie przez białoruski sąd Andrzeja Poczobuta na 8 lat łagru za rzekome działania antypaństwowe i krytykę reżimu. Poczobut jest dziennikarzem i ma polskie korzenie. W swojej pracy redakcyjnej bezkompromisowo opisywał działania rządu na Białorusi.

O zamknięciu przejścia poinformował Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przejście graniczne Bobrowniki — Bierestowica, do którego prowadzi droga krajowa nr 65, przekroczyło w 2022 roku w obie strony około 111 tys. osób. Ograniczenie ruchu przez to przejście sprawia, że na Białoruś nie wjedziemy już przez trzy przejścia graniczne: Połowce — Peschatka, Sławatycze — Domaczewo oraz Bobrowniki — Bierestowica. Dwa pierwsze zostały zamknięte ze względu na kryzys imigracyjny na naszej wschodniej granicy. Więcej na temat przejść granicznych między Polską a Białorusią przeczytacie w naszym wcześniejszym artykule.

fot. Straż Graniczna

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj