Booking nie działa. Gdzie szukać noclegów na Białorusi?

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Od marca 2022 roku największy serwis rezerwacji noclegów zawiesił możliwość wyszukiwania noclegów na Białorusi. Gdzie i jak zarezerwować nocleg u naszego sąsiada?

Serwis z najbardziej rozbudowaną bazą hotelową na Białorusi, który możecie znaleźć, posługując się cyrylicą, to ostrovok.ru. Jak sama domena wskazuje, to strona rosyjska (siedziba firmy znajduje się w Moskwie), więc mamy dylemat (a w zasadzie nie powinniśmy go mieć), bo rezerwując przez ten serwis, płacimy Rosjanom, a co to oznacza w kontekście wojny w Ukrainie, nie trzeba chyba rozwijać.

Możemy jednak wykorzystać ostrovok jako… wyszukiwarkę i to bardzo dobrą, bo w chwili pisania tego tekstu (wrzesień 2022) ostrovok pokazuje niemal 2600 obiektów noclegowych na terenie całej Białorusi. Jak na booking — hotele mają swoje nazwy, adresy, ceny. Wybieramy, to co się nam podoba, a po przyjeździe na Białoruś udajemy się do wybranego hotelu. Jasne, nie każdy lubi jeździć w ciemno, ale na bezrybiu i rak ryba. Dla zapobiegliwych mamy dodatkową poradę. Po zarezerwowaniu noclegu przez ostrovok zobaczymy szczegółowe dane hotelu: mail, telefon. Możemy odwołać rezerwację (nie dajemy zarabiać Rosjanom) i potem indywidualnie kontaktować się z hotelem.

Podobnie ma się sprawa z serwisem 101hotels.com. Również rosyjski, więc rezerwowanie przez niego to nabijanie kasy Rosji. Możemy skorzystać z niego, jako wyszukiwarki adresów i sprawdzić ceny. Baza obiektów jest o ponad połowę mniejsza (1231), ale daje jakiś ogląd na wybrane lokalizacje. Przewagą tego serwisu jest to, że pokazuje więcej opcji niskobudżetowych (hostele).

Bez żadnych kombinacji możemy zarezerwować nocleg poprzez trip.com. Serwis należy do singapurskiej grupy, która jest właścicielem popularnej wyszukiwarki lotów Skyscanner. Jednak powiedzieć, że oferta jest uboga… to nic nie powiedzieć.

Ciekawą ofertę znajdziemy na stronie holiday.by. Serwis oferuje kilka tysięcy (!) kwater prywatnych, noclegów w gospodarstwach agroturystycznych, wiejskich domków, kempingów, sanatoriów itp. Co ważne, niemal każda oferta posiada numer telefonu, jak i e-mail.

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj