Jak dojechać z Biszkeku do Karakoł?

WIĘCEJ Z TEJ KATEGORII

Najpopularniejszą metodą są taksówki współdzielone, ale firma GoBus uruchomiła bezpośrednie przejazdy. Co więcej, bilet możemy kupić poprzez aplikację. 

Kto podróżował po Kirgistanie, ten wie, że jako główny środek komunikacji, służą marszrutki i taksówki współdzielone. Najczęściej jest tak, że trzeba przyjść na dworzec i szukać transportu. Ten rusza, gdy zbiorą się pasażerowie. Okazuje się, że firma GoBus próbuje ułatwić podróżowanie na jednym z najciekawszych turystycznie odcinków między stolicą kraju Biszkekiem a miastem Karakoł, które leży po wschodniej stronie jeziora Issyk-Kul.

Jak dojechać z Biszkeku do Karakoł?

Bilet na przejazd możemy kupić przez aplikację GoBus. I w niej możemy sprawdzić cenę. W tej chwili (grudzień 2022) firma oferuje jeden przejazd dziennie do Karakoł i jeden w drugą stronę. W obu przypadkach autobusy startują o godz. 10 rano, a czas podróży wynosi 6,5 godziny. Po drodze zaplanowano przystanki: Bałykczy, Czołpon-Ata, Ananyevo, Tyup i oczywiście możemy kupić bilet do każdego z tych miast. W tej chwili podróż z Biszkeku do Karakoł to wydatek 450 somów (około 23 zł). Przystanek w Biszkeku znajduje się przy placu Wolności (od ul. Frunze), w Karakoł przy ul. Gebze 182.

Jak dojechać z Biszkeku do Karakoł

Warto dodać, że GeoBus umożliwia też przejazdy z lotniska w Biszkeku do centrum miasta. Bilet można kupić w busie (kosztuje 200 somów), choć nie jest to najtańsza opcja, bo bilet na marszrutkę 380 kosztuje 50 somów, ale po drodze czeka nas więcej przystanków.

Zmiany rozkładu, promocje, newsy możecie śledzić w mediach społecznościowych przewoźnika tu i tu.

OSTATNIE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj